Jan Pieter Blonk benoemd tot erelid van Leefbaar 3B

Op zaterdag 22 maart 2025 is Jan Pieter Blonk benoemd tot erelid van Leefbaar 3B. Tijdens zijn afscheidsfeest werd door de partij en (oude) bekenden stilgestaan bij zijn indrukwekkende politieke loopbaan en bijzondere betekenis voor de partij en de politiek.

Hans Dirkzwager sprak namens oud-raadsleden van de partij (hijzelf, Hugo Groeneveld, Wouter Hoppenbrouwer, Georgine Zwinkels, Kees Heugens en Cheryta Buijs), en vertelde over de historie van Leefbaar Bergschenhoek en de overgang naar Leefbaar 3B in 2006, toen de toenmalige betrokkenen Jan Pieter en Kees Heugens binnenhengelden voor de partij en daarmee groeiden naar de grootste partij van Lansingerland. Zij gaven hem een beeldje dat symbool stond voor hun dankbaarheid.

Wethouder Simon Fortuyn memoreerde aan Jan Pieter in zijn speech als zijn “schaduwwethouder” – een titel die hij altijd met trots benoemde. Simon herinnerde zich hoe hij, als nieuwkomer zonder bestuurlijke ervaring, aan de keukentafel bij Jan Pieter op gesprek kwam. Simon kon, vooral in de eerste jaren als wethouder, altijd rekenen op kennis en scherpe inzichten van Jan Pieter.

Daarna sprak fractievoorzitter Terry Duivesteijn namens de fractie. Hij schetste Jan Pieter als een gedreven partijgenoot die altijd als eerste aanwezig was bij vergaderingen, tot in de puntjes voorbereid. “We konden altijd op je rekenen voor een eerlijke mening, politieke adviezen en prachtige anekdotes,” zei Terry. “Je regisseerde zelfs je eigen afscheid, bijvoorbeeld in de vorm van dit feest, met dezelfde precisie als waarmee je jarenlang de politiek in Lansingerland bedreef.”

Bestuursvoorzitter Nico Goedegebure sprak tot slot namens het bestuur en gehele partij zijn waardering uit. Hij onderstreepte hoe belangrijk Jan Pieter is geweest voor de partij en zei: “We hopen dat je, ook na je afscheid, deel blijft uitmaken van de Leefbaar-kudde.” Als knipoog kreeg Jan Pieter een kunstwerk in de vorm van een kudde schapen.

Aansluitend verraste Nico hem met de mededeling dat het bestuur hem eerder heeft voorgedragen als erelid van Leefbaar 3B. De Leefbaar 3B-leden hebben hier zeer enthousiast op gereageerd. Na aanvaarding van de benoeming speldde Nico hem de bijbehorende penning op.

Jan Pieter Blonk was in 2010 lijsttrekker namens Leefbaar 3B, van 2010 tot 2014 fractievoorzitter, 18 jaar raadslid namens Leefbaar 3B en ook achter de schermen zeer actief, bijvoorbeeld bij het schrijven van meerdere verkiezingsprogramma’s. Zijn bijdrage aan de partij is van grote waarde geweest: inhoudelijk, organisatorisch en strategisch.

Volgens de statuten van Leefbaar 3B:

“Ereleden zijn zij, die wegens hun buitengewone verdiensten voor de vereniging of op het terrein waarop de vereniging werkzaam is, op voorstel van het bestuur door de algemene vergadering als zodanig zijn benoemd en die deze benoeming hebben aanvaard.”

Leefbaar 3B is Jan Pieter dankbaar voor zijn jarenlange inzet en betrokkenheid, en hoopt hem ook de komende jaren nog vaak te mogen begroeten bij activiteiten van de partij.

Namens bestuur en fractie: Jan Pieter, van harte gefeliciteerd en bedankt!

Jan Pieter neemt komende donderdag 27 maart tijdens de publieke raadsvergadering om 20:00 uur definitief afscheid als raadslid.

2 Comments

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*